2023 Bosphorus

3. Olduk

DESTKLERİNİ ESİRGEMEYEN

OKUL MÜDÜRÜMÜZ NURETTİN BEYE TAKIM OLARAK TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ

 

2022 FİNALİSTİ

MÜDÜRÜMÜZ VE ALFA 8084

 

İzmir off season

izmirdende elimiz dolu çıktık.

Kuruluş 2020

Takımın ilk Üyeleri

Şampiyon Alfa

2020 Bosphorus Şampiyonu

 

robot atölyemiz

ekip yoğun çalışıyor.

Yeni ÜYELER

BİZE KATILIM İÇİN BAŞVURU BEKLİYORUZ.

Bizden Haberler...

Alfa Robotics Takımı olarak buradan sizlere takım hakkında haberler ve gelişmeler hakkında bilgi vermeyi planlıyoruz. Düzenli olarak siteyi ziyaret etmeyi unutmayın!

 • Ekim ayı içerisinde Pendik Off- sesion turnuvasına katıldık.
 • Takım olarak yeni sezona hazırlık kapsamında sponsorlarımızla görüşmelere başladık.
 • Pendik Off Sesion yarışmasında çeyrek final Maçları sonucunda kazanmamıza rağmen diskalifiye edildik.
 • Diskalifiye nedeni olarak müttefik takımımız olan Robert koleji Arc takımının tamirat yapıp inspection yaptırmaması olarak açıklandı
 • Alfa Robotics için Ümraniye ilçe Belediyemiz tarafından yapılan takım atölyemiz tamamlanmak üzere son teslimatlarda yapılınca faal olarak kullanılacak.
Read More

Başarılarımız

 • 2019 - Mersin Turkish Robotics Off-Season Yarışmacı olan kardeş takımımız Pars Robotics’e destek vermek ve yarışmayı tanımak amacı ile izleyici olarak katıldığımız, takımımızın bazı üyelerinin FRC ruhunu tanıdığı ve yarışma ortamını ilk kez tecrübe ettiği yarışmadır.
 • 2020 – Bosphorus Regional Takımımızın Rookie olarak katıldığı ilk yarışmadır. Bosphorus Regional da tüm takım olarak yarışma ortamını ve FRC ruhunu tanıdık. Duyarlı profesyonelliğe önem göstererek, diğer takımlar ile yardımlaşma ve iletişim içerisinde bulunduk. İlk yılımız olmasına rağmen gayet iyi adapte olup. Okulumuz Ümraniye Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini en iyi şekilde temsil ettik ve winner olduk.  1. lik ödülü olarak Amerkia Birleşik Devletlerindeki turnuvaya katılma hakkı kazanmış olduk. Pandemi nedeniyle Yarışmalar iptal edildi. Yine aynı yarışmada yeni kurulan takımlar kategorisinde (rokie) en çok sayı atan takım ödülünü kazandık. 
 • 2021 senesinde Takımımız bünyesine kattığı yeni öğrencileri ile birlikte Pendik Off Season’a katıldı. Bu sayede yeni üyelerimize de FRC ruhunu aşılamış olduk. Kardeş takımlarımızdan Pars Robotics ve Anka Robotics ile birlikte hem karşı karşıya hem ittifak olarak yarışma fırsatı kazandık. Takımımız ilk 4’e girerek yarı finallerde yarışırken; 304 puan ile Off Season rekorunu kırdı. 
 • 2022 yılında İstanbul Wolsvagen Arenada istanbul Bosphorus Regional yarışmasına katıldık. Finalist olarak Pars Robotics ile beraber Yarışmayı tamamladık. Final maçı sonucunda da 2. ödülü almaya hak kazandık.
 • 2023 yılında İstanbul Wolsvagen Arenada istanbul Bosphorus Regional yarışmasına katıldık. İlk defa uygulanan eleme sisteminde 3.  olarak tamamladığımız ilan edildi.
 • 2023 yılında İstanbul Robocube OFF-Season  yarışmasına çok çekişmeli geçen yarışmayıda takımımız 3. olarak tamamladı. 

Alfa Robotics 8084 Etkinlikler

Bizim Sponsorlarımız